wyszukiwanie zaawansowane
» » Na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę wybierając płytki?

Witamy w sklepie

Witamy w sklepie internetowym Wyszukane Płytki.
W naszym asortymencie znajdą Państwo ogromny przekrój płytek ceramicznych, gresów, glazur oraz terakoty. Płytki producentów polskich oraz zagranicznych. Małe, duże oraz mega formaty. Wszystko w jednym  miejscu. W zakładce Kontakt znajdą państwo możliwości kontaktu z naszymi ekspertami, którzy doradzą w sprawie wyboru płytek, polecą pewne rozwiązania, lub odwiodą od tych nieprawidłowych. Przed zamówieniem pamiętaj skontaktować się z doradcą w celu potwierdzenia oraz ustalenia szczegółów zamówienia. Dostępność wszystkich płytek sprawdzamy na bieżąco po zapytaniu dlatego zapraszamy do kontaktu.  Prosimy o dokonywanie płatności dopiero po ustaleniu szczegółów zamówienia z obsługą sklepu. Jesteśmy w trakcie aktualizacji oferty na płytki Nowa Gala, a więc wszelkie ceny oraz ilości płytek dostępnych potwierdzamy telefonicznie lub mailowo. Każde zamówienie jest weryfikowane pod względem cen oraz dostępności
 
Zespół WyszukanePłytki

Na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę wybierając płytki?

Na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę wybierając płytki?

Wybierając płytki do naszego mieszkania powinnyśmy kierować się względami estetycznymi i kolorystycznymi, ale musimy też zwrócić uwagę na parametry techniczne.

Przy wyborze płytek do łazienki powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry techniczne jak: antypoślizgowość, nasiąkliwość i odporność na środki chemiczne domowego użytku. Najlepiej do tego pomieszczenia na posadzkę będą nadawały się płytki gresowe barwione w pełnej masie mające małą nasiąkliwość wodną, o powierzchni naturalnej, fabrycznie zaimpregnowane, które charakteryzują się dobrą antypoślizgowoscią (R 10), co wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Gresy takie są bardzo twarde, bo w większości przypadków mają 8 w 10 stopniowej skali twardości Mohsa. Mogą występować w wersji rektyfikowanej, czyli można je układać z użyciem minimalnej fugi, co poprawia wygląd estetyczny. Jako okładzina ścienna zazwyczaj stosowana jest glazura, ale coraz częściej projektanci używają w projektach również gresy o powierzchni polerowanej, które mają o wiele lepsze parametry techniczne i wytrzymałościowe. Łazienka jest pomieszczeniem o dużej wilgotności, dlatego przy jej wykańczaniu warto też zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie podłoża, specjalnie do tego przeznaczonymi środkami hydroizolacyjnymi renomowanych producentów.

Wybierając płytki do kuchni, holu, korytarza, salonu czy na taras, poza wyglądem estetycznym, powinniśmy zwrócić też uwagę na proporcjonalny dobór wymiaru płytki względem wielkości danego pomieszczenia. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry jak: antypoślizgowość, twardość, ścieralność, nasiąkliwość i możliwość stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Można tu polecić dwa rodzaje płytek – gres i terakotę. Gres ma lepsze parametry techniczne i będzie trwalszy w użytkowaniu, a co za tym idzie zaoszczędzimy na remontach. Reasumując, najlepsze do naszego mieszkania będą oczywiście gresy barwione w pełnej masie, impregnowane, o powierzchni naturalnej lub polerowanej. Jest to niezwykle trwały materiał który będzie nam służył przez długie lata.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl