wyszukiwanie zaawansowane
» » Jak zaaranżować łazienkę przyjazną dzieciom?

Witamy w sklepie

Witamy w sklepie internetowym Wyszukane Płytki.
W naszym asortymencie znajdą Państwo ogromny przekrój płytek ceramicznych, gresów, glazur oraz terakoty. Płytki producentów polskich oraz zagranicznych. Małe, duże oraz mega formaty. Wszystko w jednym  miejscu. W zakładce Kontakt znajdą państwo możliwości kontaktu z naszymi ekspertami, którzy doradzą w sprawie wyboru płytek, polecą pewne rozwiązania, lub odwiodą od tych nieprawidłowych. Przed zamówieniem pamiętaj skontaktować się z doradcą w celu potwierdzenia oraz ustalenia szczegółów zamówienia. Dostępność wszystkich płytek sprawdzamy na bieżąco po zapytaniu dlatego zapraszamy do kontaktu.  Prosimy o dokonywanie płatności dopiero po ustaleniu szczegółów zamówienia z obsługą sklepu. Jesteśmy w trakcie aktualizacji oferty na płytki Nowa Gala, a więc wszelkie ceny oraz ilości płytek dostępnych potwierdzamy telefonicznie lub mailowo. Każde zamówienie jest weryfikowane pod względem cen oraz dostępności
 
Zespół WyszukanePłytki

Jak zaaranżować łazienkę przyjazną dzieciom?

Jak zaaranżować łazienkę przyjazną dzieciom?

Projektując łazienkę przyjazną dziecku w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo w niej. Bardzo często dziecko narażone jest na uderzenia o wystające kanty. Dobrym pomysłem w tej sytuacji mogą okazać się meble i sprzęt łazienkowy o zaokrąglonych kształtach. Jeśli nie możemy takich kupić to wykorzystajmy plastikowe nakładki na kanciaste wykończenia. Kolejną przyczyną łazienkowych wypadków jest śliskość powierzchni. Trzeba zwrócić uwagę, aby wybierane przez nas wyposażenie było antypoślizgowe. Na posadzki i do wanny lub brodzika możemy zastosować maty antypoślizgowe w rożnych kolorach, kształtach i wzorach. Warto się też zastanowić nad zakupem specjalnych podestów antypoślizgowych  umożliwiających dziecku sięganie do zlewu lub muszli. Dodatkowo w tych miejscach możemy też zamontować specjalne uchwyty, które umożliwią utrzymanie równowagi. Należy zadbać o to, aby szafki i szuflady były wyposażone w blokady bezpieczeństwa. Ważnym elementem jest też zainstalowanie zamka w drzwiach od zewnętrznej strony, tak aby dziecko nie mogło zamknąć się od środka.

Kolejnym elementem łazienki jest estetyka, wygląd i wygoda. Ładne, wesołe, ciepłe i przytulne wykończenie sprawi, że dzieci chętniej będą wykonywać zabiegi higieniczne. Powinniśmy wybrać jeden, wiodący kolor i uzupełnić go barwą kontrastową lub innym odcieniem. Najlepiej wybierać jasne barwy, które są uniwersalne i najłatwiej dobrać do nich kolorowe dodatki. Unikajmy raczej kafelków i tapet z motywami i wizerunkami z bajek. Dzieci szybko wyrastają i na pewno łatwiej jest zmienić dodatki, niż skuwać płytki ze ściany. Lepiej zwrócić większą uwagę na wesołe ręczniki, wieszaki, dywaniki i inne dodatki, które wybierzemy przy pomocy samego dziecka. Warto też zaopatrzyć łazienkę w kosz z zabawkami do kąpieli oraz w serie kosmetyków kąpielowych dla dzieci. Istotną rolę w wystroju łazienki odgrywa światło. Najlepiej żeby było dość delikatne i odpowiednio rozproszone, umożliwiające czytanie bajek np. podczas kąpieli.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl