wyszukiwanie zaawansowane
» » Jak powinno się układać płytki?

Witamy w sklepie

Witamy w sklepie internetowym Wyszukane Płytki.
W naszym asortymencie znajdą Państwo ogromny przekrój płytek ceramicznych, gresów, glazur oraz terakoty. Płytki producentów polskich oraz zagranicznych. Małe, duże oraz mega formaty. Wszystko w jednym  miejscu. W zakładce Kontakt znajdą państwo możliwości kontaktu z naszymi ekspertami, którzy doradzą w sprawie wyboru płytek, polecą pewne rozwiązania, lub odwiodą od tych nieprawidłowych. Przed zamówieniem pamiętaj skontaktować się z doradcą w celu potwierdzenia oraz ustalenia szczegółów zamówienia. Dostępność wszystkich płytek sprawdzamy na bieżąco po zapytaniu dlatego zapraszamy do kontaktu.  Prosimy o dokonywanie płatności dopiero po ustaleniu szczegółów zamówienia z obsługą sklepu. Jesteśmy w trakcie aktualizacji oferty na płytki Nowa Gala, a więc wszelkie ceny oraz ilości płytek dostępnych potwierdzamy telefonicznie lub mailowo. Każde zamówienie jest weryfikowane pod względem cen oraz dostępności
 
Zespół WyszukanePłytki

Jak powinno się układać płytki?

Jak powinno się układać płytki?

Układanie płytek nie jest czymś skomplikowanym, ale żeby zrobić to dobrze należy stosować się do kilku zasad i wskazówek.

Po pierwsze trzeba odpowiednio przygotować podłoże tzn. sprawdzić równość powierzchni, ścian i podłóg, oraz prostopadłość miedzy ścianami. Następnie należy usunąć wszystkie zanieczyszczenia na powierzchniach – odtłuszczamy, a jeśli zachodzi taka potrzeba to myjemy powierzchnie pod ciśnieniem. Nierówności uzupełniamy i korygujemy zaprawami wyrównującymi.

Uwaga, podłoża nie wyrównujemy klejem do płytek !!!

Stosujemy też odpowiednie grunty – inny do płyt karton-gips, i inny do tynków cementowo-wapiennych. W pomieszczeniach gdzie będzie mokro i wilgotno powinniśmy dodatkowo zastosować folię w płynie.

Układanie płytek na ścianie zaczynamy od sprawdzenia powierzchni, powinna być sucha. Przygotowujemy klej według instrukcji na opakowaniu. Następnie mocujemy listwę startową i zaczynamy kleić płytki. Cienką warstwę rozrobionego kleju rozprowadzamy grzebieniem na powierzchni ściany i na płytce, co kilka warstw sprawdzamy poziom płytek. Przy układaniu płytek na podłodze, balkonie i tarasie, należy nałożyć grzebieniem większą ilość kleju na podłoże i na płytkę. Wysokość zębów grzebienia dobieramy do grubości płytek. Taką technikę stosuje się wszędzie tam gdzie klej musi dokładnie wypełnić przestrzeń podpłytkową. Podczas układania płytek stosujemy krzyżyki. Obecnie minimalna wartość to 1 mm przy układaniu płytek rektyfikowanych, których tolerancja wymiarowa to 0,2 mm.

Ostatnim etapem jest fugowanie , sprawdzamy czy szczeliny są czyste i bez kleju .Fugę przygotowujemy według instrukcji na opakowaniu . Przy gresach polerowanych fugowanie zaczynamy dopiero po zaimpregnowaniu powierzchni , odwrotna kolejność spowoduje ze fuga wniknie w niezaimpregnowane mikropory powierzchni polerowanej .

Zaprawę fugowa rozprowadzamy gumową packą tak aby dokładnie wypełnić przestrzeń miedzy płytkami używając wilgotnej  gąbki profilujemy zaprawę żeby nadać odpowiedni kształt.Taka spoinę pozostawiamy na pewien czas aby przeschła, po upływie tego czasu zmywany powierzchnie płytek z nadmiaru fugi , i gotowe .


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl