wyszukiwanie zaawansowane
» » Jak wybrać armaturę do łazienki?

Witamy w sklepie

Witamy w sklepie internetowym Wyszukane Płytki.
W naszym asortymencie znajdą Państwo ogromny przekrój płytek ceramicznych, gresów, glazur oraz terakoty. Płytki producentów polskich oraz zagranicznych. Małe, duże oraz mega formaty. Wszystko w jednym  miejscu. W zakładce Kontakt znajdą państwo możliwości kontaktu z naszymi ekspertami, którzy doradzą w sprawie wyboru płytek, polecą pewne rozwiązania, lub odwiodą od tych nieprawidłowych. Przed zamówieniem pamiętaj skontaktować się z doradcą w celu potwierdzenia oraz ustalenia szczegółów zamówienia. Dostępność wszystkich płytek sprawdzamy na bieżąco po zapytaniu dlatego zapraszamy do kontaktu.  Prosimy o dokonywanie płatności dopiero po ustaleniu szczegółów zamówienia z obsługą sklepu. Jesteśmy w trakcie aktualizacji oferty na płytki Nowa Gala, a więc wszelkie ceny oraz ilości płytek dostępnych potwierdzamy telefonicznie lub mailowo. Każde zamówienie jest weryfikowane pod względem cen oraz dostępności
 
Zespół WyszukanePłytki

Jak wybrać armaturę do łazienki?

Jak wybrać armaturę do łazienki?

To pytanie zadaje sobie większość z nas, stojąc przed wyborem spośród kilkunastu producentów i jeszcze większej ilości modeli w trakcie remontu łazienki. Możemy wybierać spośród baterii umywalkowych, baterii wannowych, baterii wannowo-prysznicowych, baterii prysznicowych. Dodatkowo możemy jeszcze wybierać w sposobie montażu np. naścienne czy stojące na brzegu umywalki lub wanny, jednouchwytowe w stylu nowoczesnym, lub w stylu retro z dwoma pokrętłami.

Jak widać wybór mamy dość duży. Postaramy się podpowiedzieć Państwu czym najlepiej kierować się wybierając armaturę. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na sposób montażu. Możemy wyróżnić baterie stojące i naścienne. Pierwsze montuje się gdy rury instalacyjne wyprowadzane są poniżej poziomu umywalki/wanny. Drugi rodzaj stosuje się gdy rury wyprowadzone są powyżej poziomu. Wśród baterii stojących najpopularniejsze są modele jednootworowe, w których mieszacz i wylewka są ze sobą połączone. Na rynku dostępne są również baterie dwu i trój otworowe, które składają się z oddzielnego mieszacza i osobnych uchwytów do uruchamiana zimnej lub ciepłej wody. Wśród armatury wannowej możemy spotkać się też z modelami cztero otworowymi, do montażu na wylewkę, kurki lub uchwyty, oraz na wąż prysznicowy. Kolejny istotnym elementem jest ekonomiczność, ekologia i wygląd. Najbardziej o nasz portfel będzie dbała armatura jednouchwytowa i termostatyczna którą możemy szybko ustawić na pożądaną temperaturę i strumień. Kolejnym istotnym elementem jest perlator lub aerator tzn. rodzaj sitka na wylewce, którego zadaniem jest napowietrzanie i zwiększanie ciśnienia strumienia wody. Dzięki niemu możemy zużyć od 15 do 60% mniej wody. Coraz częściej do naszych domów trafiają baterie elektroniczne, które dotychczas były wykorzystywane w miejscach użyteczności publicznej. Potrafią  w dużym stopniu zaoszczędzić zużycie wody poprzez automatyczne uruchamianie strumienia w momencie wsunięcia dłoni pod kran. Jeśli chodzi o wygląd, to dużą popularnością cieszą się klasyczne powierzchnie chromowane, ale coraz częściej zaczyna być stosowana armatura kolorowa, której dużą zaletą jest to, że na jej powierzchni wszelkie osady i zanieczyszczenia są mniej widoczne. Ostatnią istotną rzeczą jest trwałość korpusu i głowicy. Korpus i wylewka zazwyczaj są odlewane z mosiądzu, i dzięki temu są bardzo trwałe. Istotny jest więc rodzaj stopu, niestety tych informacji nie znajdziemy na opakowaniu, pozostaje nam jedynie porównanie wybranych modeli pod względem wagowym, im cięższy model tym lepszy, na pewno ma grubsze ścianki, mniej podatne na zniszczenia, jest solidniejszy. Drugim istotnym elementem odpowiedzialnym za regulacje przepływu wody jest głowica. Jeśli chcemy żeby nasza armatura posłużyła nam przez wiele lat to wybierzmy tą ceramiczną, z kilkuletnią gwarancją, a nie tą wykonaną z tworzywa. Reasumując, w pierwszej kolejności przy wyborze  powinniśmy kierować się wyglądem, bo korzystamy z niej codziennie i musi nam się podobać. W drugiej kolejności zwracamy uwagę na ekonomiczność i ekologię. Nie zapominajmy o wygodzie użytkowania, kształt i wykonanie powinny zapewnić nam bezproblemową obsługę.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl